CleanAir 4000, 6000 i 8000 | + typ HP | – instalowane pojedynczo i systemowo, zarówno w małych zakładach produkcyjnych jak i dużych obiektach przemysłowych.

Urządzenia filtrowentylacyjne stacjonarne, instalowane pojedynczo i systemowo, zarówno w małych zakładach produkcyjnych jak i dużych obiektach przemysłowych.

Konstrukcja urządzenia pozwala osiągnąć najmniejsze opory przepływu powietrza. Wysoka wydajność pozwala na ich stosowanie do ochrony stanowiskowej (ramiona odciągowe), systemu wentylacji PUSH-PULL pracującej w obiegu zamkniętym, systemu wentylacji ogólnej (pracującym w obiegu otwartym), jak również do odciągu zanieczyszczeń ze stołów do cięcia termicznego i mechanicznego. Wydatek maksymalny urządzenia dochodzi do 10.500m3/h w jednym module, a w przypadku łączenia modułów – jego wielokrotność. Dzięki wbudowanemu czujnikowi różnicy ciśnień (Presostat), urządzenie oszczędza sprężone powietrze, podnosząc swoją efektywność.

Urządzenia stacjonarne CleanAir 4000, 6000 i 8000 (również w wersji HP) wyposażone są w najwyższej klasy wkłady filtracyjne, zatrzymujące pył ze skutecznością 99,9%. Ich wielkość i powierzchnia są optymalnie dobrane do każdego urządzenia. Ergonomiczny system mocowania oszczędza użytkownikowi czas i uciążliwości związane z wymianą filtrów. Każde urządzenie ma zintegrowaną komorę rozprężną pełniącą funkcję „łapacza iskier”. Na uwagę zasługuje również niski poziom dźwięku, który oscyluje w granicach 69 dB(A) z odległości 5 m. CleanAir 4000, 6000 i 8000 przystosowane są do stosowania układu rozdziału powietrza zima-lato (moduł modyfikacyjny nie zmieniający konstrukcji – w całości znajduje się w obudowie urządzenia).